Miłosz Sroczyński pochodzi z Poznania i gra na fortepianie od 5. roku życia. W 2018 r. ukończył studia pianistyczne pod kierunkiem Cédrica Pescii na Haute Ecole de Musique w Genewie i obecnie kontynuuje naukę na Zürcher Hochschule der Künste w Zurychu w klasie Konstantina Scherbakova. Wcześniej studiował w Hanowerze pod kierunkiem Ewy Kupiec i Teppo Koivisto oraz w Poznaniu w klasie Macieja Pabicha. W dziedzinie akompaniamentu pieśni rozwijał swoje umiejętności pracując z Justusem Zeyenem, Jamesem Alexandrem i Christophem Bernerem.

Miał szczęście pracować także z takimi artystami, jak Janina Fialkowska, Matti Raekallio, Emanuel Krasovsky, Dmitri Bashkirov, Frank Lévy, Piotr Machnik, Katarzyna Popowa- Zydroń, Paul Gulda, Corina Belcea. 

Swoje zainteresowanie historycznymi fortepianami rozwijał pracując z Zvi Menikerem i Pierrem Goy.

Jest laureatem licznych konkursów pianistycznych m.in. w Rzymie, Nicei i Alessandrii, ćwierćfinalistą Honens International Piano Competition 2018, oraz finalistą Clamo Piano Competition w Murcii 2019. Otrzymał także wiele stypendiów polskich i szwajcarskich. Jest Ambasadorem Akademickiego Poznania, był także stypendystą kursów mistrzowskich Tel-Hai w Izraelu. Występował wielokrotnie w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwecji i we Włoszech.